Vervolg energietransitie: Hobbema state Dronryp
Samenvatting
In navolging van de succesvolle lezing van vorig jaar in Nynke's Pleats, organiseert de Boerderijenstichting dit jaar een bijeenkomst over energietransitie op dinsdag 14 oktober 2025, aanvang 19.00 uur in Hobbema State te Dronrijp. U krijgt de kans om deze fraaie gerenoveerde boerderij van binnen te bekijken met een toelichting van de eigenaar. Daarna volgt de lezing in de Parochiezaal waar we ook moeten parkeren.
Vorig jaar bleek dat het onderwerp veel belangstelling kreeg zodat een vervolg voor de hand ligt. Ook nu willen we laten zien welke mogelijkheden er zijn bij dit onderwerp. Maar ook willen we wijzen op eenvoudig uitvoerbare maatregelen die zorgen dat het gasgebruik terug kan worden gebracht. Voor de pauze neemt ons bestuurslid Gerard Brouwer u mee waar die kansen liggen.

Tekening van Jacob Stellingwerf in 1723 van Hobbema State. De openingsfoto toont de recente situatie.
Na de pauze is er een lezing van een ervaren installateur die voorbeelden geeft waar en hoe projecten zijn gerealiseerd die met de energietransitie te maken hebben, de omschakeling van gas naar elektrisch.
Vanaf 1 augustus kunt u zich aanmelden voor deze bijeenkomst. Opgave via onze site, er is een maximum aan het aantal gasten, ook hier geldt vol = vol. De entree is kosteloos voor onze donateurs.
https://boerderijenstichtingfryslan.avayo.nl/orders/new/98165-lezing-energietransitie-boerderijen